phone-top   тел: (044) 209-24-53,  тел: (044) 209-23-25
  • Встановлення кондиціонерів у квартирі

    Встановлення кондиціонерів у квартирі

  • Встановлення кондиціонерів у готелях

    Встановлення кондиціонерів у готелях

  • Встановлення кондиціонерів в офісах

  • Ремонт кондиціонерів

Система кондиціонування призначена для підтримання заданих мікрокліматичних параметрів повітряного середовища - температури та вологості, у приміщенні ЦОД для забезпечення нормальної роботи технологічного обладнання (серверів, дискових стійок і активного мережевого обладнання).


1. Перед розробленням робочої документації проєктувальник надає комп'ютерну модель процесів охолодження в приміщенні ЦОД, яка є невід'ємною частиною ТЗ і на підставі якої виконавець розробляє робочу документацію розділу ОВ.


2. Проєкт розробляється відповідно до вимог СНіП 2.04.05-91, TIA 942 і TIER III

3. Система кондиціонування повинна бути працездатною за температур від -35 оС до +45 оС зовнішнього повітря і підтримувати задані температурні параметри в обслуговуваному приміщенні за вказаних мінімальних і максимальних розрахункових температур. Система кондиціонування повинна працювати з номінальною холодопродуктивністю за вказаних мінімальних і максимальних розрахункових температур.

4. Система кондиціонування повинна автоматично підтримувати постійну температуру в ЦОД 22(±2) оС незалежно від режимів роботи технологічного обладнання ЦОД.


5. Швидкість зміни температури не більше 1.0 град./год.


6. Система кондиціонування повинна автоматично підтримувати постійну відносну вологість у ЦОД у межах 45-55 % незалежно від режимів роботи технологічного обладнання ЦОД.


7. Розміщення обладнання систем кондиціонування та вентиляції з урахуванням усіх вимог виробників технологічного та кліматичного обладнання. Вільний простір навколо обладнання має забезпечувати безперешкодний доступ для проведення профілактичних робіт, а також монтажу і демонтажу технологічного обладнання в монтажні шафи та монтажу і демонтажу кліматичного обладнання.


8. Подачу повітря від систем кондиціонування здійснювати до передньої (лицьової) панелі монтажних шаф.


9. Виключити потрапляння теплого повітря від задніх дверей монтажних шаф до передніх дверей шаф.


10. Розташувати технологічне обладнання за схемою "гарячий-холодний" коридор.


11. У разі необхідності передбачити конструктивну локалізацію гарячих і холодних зон.


12. Система кондиціонування повинна забезпечувати рівномірне охолодження технологічного обладнання по всій висоті монтажної шафи для уникнення утворення локальних зон перегріву всередині шафи.


13. Під час розрахунку тепловиділень від технологічного обладнання ЦОД прийняти теплові навантаження від технологічного обладнання ЦОД рівними споживаній електричній потужності.


14. Тепловиділення від систем безперебійного та гарантованого живлення прийняти згідно з паспортними даними виробника обладнання.


15. Забезпечити резервування всіх систем кондиціонування не менше ніж N+1.


16. Підключити вентилятори внутрішніх блоків кондиціонерів і насоси гідромодуля до систем безперебійного живлення.


17. Встановити датчики наявності води під обладнанням.


18. Коефіцієнт використання обладнання кондиціонування в межах 0,8-0,85 (без урахування резервних агрегатів).


19. Передбачити можливість використання функцій енергозбереження (Free Cooling).


20. Проєктом передбачити поетапне (модульне) введення в експлуатацію технологічного та кліматичного обладнання.


21. Системи кондиціонування проєктуються окремо для кожного приміщення.


22. Унеможливити прокладання труб із холодоагентом через приміщення акумуляторної та UPS, а також над технологічним обладнанням.


23. Система кондиціонування повинна бути забезпечена системою моніторингу та диспетчеризації і мати функцію віддаленого контролю з пульта оператора.


24. Проектом передбачити дотримання всіх вимог нормативних документів у галузі пожежної безпеки.


25. Передбачити дистанційні пристрої, розміщені поза приміщенням, що обслуговується, для вимкнення систем у разі спрацьовування автоматичної установки пожежогасіння або пожежної сигналізації згідно зі СНіП 2.04.05-91 "Опалення, вентиляція та кондиціювання".

 

Вимоги до системи вентиляції


1. У приміщенні з ІТ обладнанням передбачити загальнообмінну припливно-витяжну вентиляцію з витратою повітря 1,5-2 крати на годину від об'єму приміщення з надлишком припливного повітря 5-10℅. Перед подачею повітря в приміщення необхідно привести його температуру відповідно до температури в обслуговуваному приміщенні.


2. Кількість пилу в зоні встановлення технологічного обладнання не повинна перевищувати:
Тверді частинки пилу - 75 мг/м3
Нітрати - 5 мг/м3;


3. Проектом передбачити дотримання всіх вимог нормативних документів у галузі пожежної безпеки.


4. Розглянути можливість застосування загальнообмінної припливно-витяжної вентиляції як системи газовидалення (при цьому система вентиляції повинна задовольняти вимоги пп. 5.3 - 5.13 СНіП 2.04.05-91 "Опалення, вентиляція та кондиціонування").


5. Передбачити встановлення вогнезатримувальних клапанів у місцях перетину протипожежної перепони або перекриття відповідно до п. 4.109. СНиП 2.04.05-91 "Опалення, вентиляція та кондиціонування".


6. Передбачити дистанційні пристрої, розміщені поза приміщенням, що обслуговується, для вимкнення систем під час спрацьовування автоматичної установки пожежогасіння або пожежної сигналізації згідно зі СНиП 2.04.05-91 "Опалення, вентиляція та кондиціювання".


7. У приміщеннях UPS і акумуляторної кратність повітрообміну визначається на підставі завдання, яке видає розробник розділу систем безперебійного живлення за погодженням із замовником.

 

 

Обов'язково враховується той факт, що система кондиціонування має бути обов'язково з резервуванням за схемою N+1!

Як правило, під час проєктування системи кондиціонування, джерела безперебійного живлення розраховані на роботу протягом 15 хвилин.

Автор : btamedia